Jak jednoduše sjednat nejlevnější povinné ručení bez SPZ vozidla

Povinné ručení (pojištění odpovědnosti z provozu vozidla) je potřeba sjednat ještě před přihlášením vozidla do registru. Tedy ještě před tím, než vozidlo obdrží SPZ (registrační značka vozidla). Každá pojišťovna je ze zákona povinna vozidlo pojistit, a to i za předpokladu, že ještě nemá SPZ. V tomto případě slouží jako identifikace vozidla VIN kód, který je uveden v čistopise technického průkazu.

Kde najdu VIN kód vozidla?

VIN kód naleznete v čistopise velkého technického průkazu vozidla. Pod Technickým popisem vozidla v sedmém řádku shora, za textem „Identifikační číslo vozidla (VIN):“.

Nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení získáte prostřednictvím online porovnávačů cen, jako je například ePojištění.cz a Rixo.cz. Nejvýhodnější nabídku získáte do 3 minut. Samozřejmostí pak je možnost sjednání povinného ručení bez SPZ vozidla.

UŠETŘETE NA POVINNÉM RUČENÍ

Úspora až 50 %. Srovnejte sazby pojišťoven UNIQA, AXA, ČPP, ČSOB, Direct, Generali, Kooperativa, Maxima, Pillow, PVZP, Slavia, Union, ERV, MetLife, NN a Allianz.

POROVNAT POJIŠŤOVNY

Po sjednání povinného ručení

Po uzavření pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, získáte zelenou kartu na které není uvedena registrační značka (SPZ), ale pouze VIN kód vozidla. Nicméně jde o platné a plnohodnotné zákonné ručení, s takto pojištěným vozidlem můžete vyrazit také do zahraničí. Po sjednání povinného ručení, můžete vozidlo zaevidovat do registru vozidel.

Po přihlášení do registru vozidel

Poté co vozidlo zaevidujete v registru a získáte registrační značka vozidla (SPZ), kontaktujte pojišťovnu. Tato Vám vystaví novou zelenou kartu, která bude zahrnovat SPZ vozidla.

Povinné ručení

Povinné ručení, přesněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla představuje zákonem stanovený předpoklad k provozování motorového vozidla na veřejných komunikacích. Kryje škody způsobené vozidlem a chrání pojištěného před finančními nároky poškozeného.

Pokud motorové vozidlo způsobí škodu, náhrada škody je kryta právě z povinného ručení.

Limity pojistné ochrany

Zákonem stanovený limit minimální pojistné ochrany je 35 000 000 Kč na každého zraněného nebo usmrceného a dalších 35 000 000 Kč na majetkovou škodu pro každého poškozeného. Přestože zákonné limity (v drtivé většině případů) kryjí veškeré škody způsobené motorovým vozidlem, některé pojišťovny nabízejí vyšší limity. Jejich výše je vždy definována v pojistných podmínkách a pojistné smlouvě.

V případě škody způsobené vozidlem, pojišťovna zaplatí skutečnou škodu maximálně však do výše stanovených limitů.

Krytí z povinného ručení

  • Újmu na zdraví a škody vzniklé usmrcením.
  • Škody vzniklé poškozením, zničením anebo ztrátou věci.
  • Škody vzniklé odcizením věci, a to v případě, že poškozený pozbyl možnost ji opatrovat.
  • Úhradu ušlého zisku.
  • Právní zastoupení při uplatňování nároků plynoucích z povinného ručení.

Součástí povinného ručení jsou také asistenční služby

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla většinou zahrnuje základní asistenční služby zdarma (například příjezd asistenční služby, odtah do nejbližšího servisu, nebo nastartování automobilu pomocí startovacích kabelů). Nadstandardní asistenční služby lze získat formou připojištění za příplatek.

ÚSPORA až 50 %

Porovnejte sazby pojišťoven UNIQA, AXA, ČPP, ČSOB, Direct, Generali, Kooperativa, Maxima, Pillow, PVZP, Slavia, Union, ERV, MetLife, NN a Allianz.

POROVNAT SAZBY

4.8/5 - (59 votes)
Sledovat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Dobrý den, děkuji za užitečný článek a vlastně i návod. Ale zajímalo by mě jak postupovat při pojištění a přihlášení vozidla, které dovezu z Německa?

Za mě je nej ePojištění, na 7 firemních autech úspora více než 30 000 Kč ročně.