Přehled odměn za založení bankovního účtu

Raiffeisenbank bonus

1 000 Kč

VÍCE ›

Víme kde aktuálně získáte nejvyšší odměnu za založení účtu. Nemusíte hned měnit banku, protože nový účet Vás nebude nic stát. Účet si můžete pouze vyzkoušet a dokonce ho pak nemusíte vůbec používat. Pokud se ovšem nakonec banku změnit rozhodnete, využijte Kodex mobility klientů, což znamená, že se nová banka postará o přenesení trvalých příkazů, inkas a SIPO. Vy s tím tak nebudete mít prakticky žádné starosti.

Druhý nebo třetí účet přijde vhod

Druhý nebo třetí účet přijde vhod například, když nabízí lepší kurz při placení nebo výběru z bankomatu v zahraničí. Když z nějakého důvodu nefunguje karta k hlavnímu účtu. Také když máte hlavní účet společný s partnerem a nechcete, aby s předstihem věděl, že jste k výročí svatby rezervovali hotel v Paříži. Přičemž důvodů se jistě najde mnohem více.

Raiffeisenbank

Odměnu ve výši 1 000 Kč získáte za aktivní využívaní bankovního účtu. Což v praxi znamená, že provedete minimálně 3 platby kartou první měsíc následující po měsíci, kdy jste účet založili.

Všechny běžné bankovní operace nabízí Chytrý účet, od Raiffeisenbank zdarma. Zadarmo jsou také výběry ze všech bankomatů po celém světě, a to bez jakýchkoliv podmínek. Založení, vedení i zrušení účtu je bez poplatku. Zřízení bankovní karty a případné zrušení účtu je zdarma. Mobilní aplikace patří mezi nejlepší na českém bankovním trhu.

V listopadu roku 2022 banka dokončila převzetí Equa bank. Raiffeisenbank se tak stala čtvrtou největší bankou v České republice.

CHCI BONUS 1 000 Kč

Plus Konto, ČSOB, odměna až 2 000 Kč

1 000 Kč od ČSOB získá každý nový klient, kterému v období 120 dnů od založení Plus Konta nejméně ve dvou po sobě jdoucích kalendářních měsících přijde na nový účet nejméně 5 000 Kč (tedy celkem 10 000 Kč). Aktivujte si a přihlaste se do aplikace ČSOB Smart a do 30 dnů od založení účtu získáte dalších 500 Kč. Pokud si navíc sjednáte do 30 dnů od založení účtu volitelné pojištění ke kartě a spořicí účet, získáte dalších 500 Kč.

Běžné služby jako převody v rámci ČR, výběry z bankomatu či vedení účtu, jsou zdarma. Ale jen za splnění podmínky měsíčního příjmu na účtu v minimální výši 10 000 Kč. Tato podmínka neplatí pro klienty mladší 26 let, mámy a táty na mateřské, která trvá maximálně 3 roky. Klientům starším 58 let postačí příjem na účtu ve výši minimálně 5 000 Kč.

Plus Konto v ČSOB

Nový hráč na bankovním trhu láká na doporučení.

Revolut odměna 60 EUR za doporučení

Britská fintechová společnost Revolut nabízí klientům mimo jiné bankovní převody zdarma, směnu měn s výhodnými kurzy, vedení účtu pro neomezený počet měn, okamžité převody mezi účty Revolut, možnost nakupovat či prodávat kryptoměny, akcie a také analýzy plateb.

Revolut sází na odměnu ta doporučení, přičemž odměna náleží starajícímu klientovi, který přivede nového klienta. Podmínky za kterých Revolut klientovi vyplatí odměnu (aktuálně je to 60 EUR):

Nový klient si musí vytvořit účet Revolut pomocí doporučujícího odkazu (doporučující odkaz najdete v aplikaci).

Dále musí ověřit svou totožnost.

Poté dobít svůj účet připojením bankovního účtu nebo pomocí platební karty a objednat si fyzickou kartu.

A nakonec uskutečnit minimálně nákupy v hodnotě alespoň 5 EUR (nebo ve výši ekvivalentu v jiné měně včetně CZK). (Zatímco čeká na svou fyzickou kartu, může platit prostřednictvím Google nebo Apple Pay).

Všechny kroky musí stihnout do 7 dnů po kliknutí na odkaz.

Odměna za založení účtu pro studenty a děti

Komerční banka při založení studentského účtu G2, nabízí bonus 350 korun.

Raiffeisenbank nabízí bonus 555 Kč za otevření studentského účtu a alespoň jednu platbu debetní kartou.

Až 1500 korun nabízí ČSOB za sjednání nového účtu pro mladé od 18 do 30 let věku.

ČSOB nabízí také až 600 Kč za založení dětského účtu. Prvních 200 Kč za založení účtu, dalších 200 Kč za libovolnou platbu kartou a zbývajících 200 Kč za aspoň jedno přihlášení do aplikace ČSOB Smart,oba úkony musí být provedeny do 30 dní od založení účtu.

Také Česká se zaměřuje na nové dětské klienty a teenagery do 17 let. Ti mohou získat celkový bonus ve výši až 5 100 korun, a to za sjednání celkem tří produktů. Jednak za pravidelné spoření na dětském účtu, dále při sjednání stavebního spoření a doplňkového penzijního spoření.

mBank nabízí odměnu až 1 000 Kč novým klientům od 15 do 18 let za založení účtu Konto #navlastnitriko. Za založení účtu (je nutné zadat kód TRIKO) obdrží odměnu 300 Kč, za aspoň jednu platbu kartou (platí také pro platbu z mobilu a hodinek) pak 400 Kč a když aspoň jednou zaplatí na internetu, získají bonus dalších 300 Kč.

mBank nabízí také odměnu až 500 Kč novým klientům do 15 let. Stačí založit mKonto pro děti a poslat na něj jakoukoliv částku. mBank následně dítě odmění stejnou částkou do limitu 500 Kč.

Opravdu banky jen tak rozdávají peníze? Jak složitá a časově náročná je změna banky? Budou moje peníze na novém účtu v bezpečí?

Proč vlastně banky odměnu nabízejí

Bankovní účet na téměř 90 % čechů. Ukázal průzkum zpracovaný pro ministerstvo financí. Dá se tedy říci, že trh je takřka zcela nasycen. Navíc, Češi jsou velmi konzervativní a nemají rádi jakékoliv změny. Banky jsou tak nuceny nové klienty patřičně motivovat a právě odměna za založení účtu patří mezi nejžádanější motivaci. Vždyť kdo vám dá peníze prakticky za nic.

Další pravděpodobnou motivací může být získávání potencionálních klientů pro úvěr. Primárně banky odměnou za založení účtu cílí na méně movité klienty u kterých předpokládá, že časem zažádají o úvěr. A na úrocích banka samozřejmě vydělá více než kolik investovala do získání nového klienta.

Změna banky je díky Kodexu mobility velmi jednoduchá

Ke Kodexu mobility České bankovní asociace přistoupily prakticky všechny banky působící v České republice. Kodex mobility klientů znamená, že se nová banka sama postará o přenesení trvalých příkazů, inkas a SIPO z původní banky. Klient je tak prakticky zbaven všech starostí spojených se změnou bankovního účtu.

Peníze na všech bankovních účtech v ČR jsou pojištěny

Peníze na bankovních účtech všech bank působících v Evropské unii jsou ze zákona pojištěny do výše nejméně 100 000 EUR. Pakliže tedy nemáte na účtu (v jakékoliv české bance méně než 100 000 EUR (nebo equivalent v jakékoliv měně, samozřejmě včetně Kč), jsou vaše peníze naprostém v bezpečí.

Banka

CHCI BONUS 1 000 Kč

4.8/5 - (125 votes)
Sledovat
Upozornit na
22 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Peníze se vždycky hodí, navíc u mBank je vedení účtu zdarma, ale zajímalo by mě kdo je majitelem mBanky, zda jde o českou banku a jak je důvěryhodná, děkuji za odpověď.

Pěkný přehled, nabízíte víc možností než jiné weby. Equa bank bohužel jen 500 ale stejně pudu tam.

Rád bych účet u AIR BANK. Nevíte nechystají nějakou odměnu za založení účtu? Děkuji za odpověď.

Air Bank vám na rozdíl od těch ostatních připíše okamžitou odměnu 500 za používání jejich mobilní aplikace neuvěřitelně rychle jeden online otevřete a druhý den je to připsané 🙂

A nevíte za jak dlouho to připisou ostatní? Jako třeba mbank nebo ČSOB?

Super akce UniCredit Bank, 5 000 Kč je fakt dost, navíc účet zdarma. Zajímavé je, že ostatní weby, které jsem dnes prošel se o akci nezmiňují.

Ahoj,

ted dává ExpoBank 500 Kč zdarma za založení a jednu platbu.

Super tipy, díky, založil jsem si mKonto, běžný účet v Equa bank a aktivoval Twisto 1 800 Kč je doma + zlatá karta s pojištěním k tomu. Vedení všech účtů je zdarma tak proč nevyužít hned několik akcí najednou.

FÉR účet PLUS, EXTRA a START, Sberbank je zavádějící titulek, protože na účet START se akce nevztahuje.

Ahoj Air Bank aktuálně nenabízí žádnou odměnu, nevíte?