Půjčka Zonky, recenze, zkušenosti a diskuze

Na trhu už je několik let, poskytnuty byly půjčky v hodnotě miliard, černobílé logo spojené se zebrou zná snad úplně každý! Takový je v kostce profil společnosti Zonky, která podniká na tuzemském úvěrovém trhu od listopadu 2014 a patří mezi nejznámější značky, nejen podle počtu klientů, kteří už mají osobní zkušenost. Svou roli hraje i televizní reklama nebo různorodá inzerce v tisku a na internetu. Zonky jsou průkopníkem v P2P půjčkách, a to nejen v České republice. Do budoucna společnost plánuje expanzi i na další trhy v EU, kde ovšem půjde o obchodní značku Benxy.

Co jsou to P2P půjčky

Peer-to-peer (doslovný překlad rovný s rovným), jde o půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy.

Online úvěr z mobilu, počítače i tabletu

Nemusíte na kamennou pobočku, vyřízení se totiž odehraje kompletně přes internet – i to je výhoda portálu Zonky, který nemá žádnou otevírací dobu, polední pauzy a podobně, funguje běžně i přes víkendy nebo svátky. Online je tedy nonstop, telefonická linka (800 449 999) pak funguje každý den od osmi ráno do osmi večer. O víkendech od 9 do 18 hodin. Pro usnadnění přístupu do osobního profilu má Zonky také mobilní aplikaci, která je dostupná v Google Play i AppStore. Aplikace je přehledná a jednoduchá, kromě samotných půjček nabízí také možnost investovat a výhodně zhodnotit osobní úspory. Záleží na vlastním rozhodnutí!

Zonky

Rozsah 20 000 – 750 000 Kč

Úrok 2.99 %

Splatnost 6 měsíců – 7 let

VÍCE

Pokud si chcete půjčit právě se Zonky, postup je poměrně jednoduchý, nejen proto, že všechny důležité věci vyřídíte online. Čísla totiž mluví jasně, od Zonky si už půjčilo více než sedmdesát tisíc lidí a další přibývají, půjčeno bylo skoro jedenáct miliard korun a nedá se říci, že toto číslo je konečné. Obliba P2P půjčky od Zonky totiž konstantně roste.

Podmínky k získání půjčky od Zonky

Žadatel nesmí být v insolvenci, exekuci a musí být schopen doložit příjmy. Jaké další podmínky má provozovatel Zonky na své budoucí klienty?

 • Plnoletost. Věk nad osmnáct let, mladší žadatelé úvěr od Zonky neobdrží, stejným jazykem hovoří i zákon.
 • Profil na Zonky. Z něj se dá vše pohodlně spravovat.
 • Smlouvu je nutné potvrdit skrze kód SMS zprávy, tedy je zapotřebí vlastnit mobilní telefon.

Úvěr od Zonky je bezúčelový, tedy naprosto na cokoliv, například na dovolenou, rekonstrukci bydlení, elektrospotřebiče, auto a podobně. Jednoduše na vše co je nutné zaplatit co nejdříve.

Klientova bonita se samozřejmě musí ověřit, ale současně je nutné, aby tento proces nezabral zbytečně mnoho času. I proto postačí, když zájemce o úvěr od Zonky předloží výpis z bankovního konta za poslední čtvrtletí, čímž dokáže, že má stabilní příjmy a může tedy půjčku splácet. Kromě doložení příjmů ale bude žadatel prověřen i v NRKI, kde se objeví jeho úvěrová historie. Pokud měl klient v minulosti se splátkami problém, ani potom nemusí být dveře k půjčce uzavřené, zájemce pak ale musí počítat s vyšší úrokovou sazbou.

K žádosti musí být nahrány také dva osobní doklady, z nichž jeden by měl být občanský průkaz (respektive doklad o trvalém pobytu, pokud je žadatelem cizinec), tím druhým může být například řidičské oprávnění nebo cestovní pas. Zonky si ale nepotrpí na složitou administrativu, tudíž je možné získat půjčku i bez ručitele nebo dalších podmínek. I noví klienti si mohou půjčit až 750 tisíc korun.

Kolik si lze půjčit

Suma, o níž můžete požádat, je poměrně vysoká a odpovídá tomu, co nabízejí v současnosti tuzemské banky.

 • Maximální výše úvěru je 750 000 Kč.
 • Minimální částka činí 20 000 Kč.

Splátky

Splátkový kalendář lze nastavit vlastním možnostem, splácení může trvat libovolnou dobu v rozmezí 6 a 84 měsíců, tedy půl roku až sedm let, podle potřeby klienta. Na webu Zonky.cz si můžete už při sjednávání půjčky nastavit, jaká měsíční splátka vám bude nejvíce vyhovovat. Obecně platí, že je lepší zvolit nižší splátky, neboť mimořádné splátky nejsou nijak sankcionovány. Stejně tak předčasné splácení úvěru je zdarma.

Zonky recenze

CHCI PŮJČKU od ZONKY!

Úroky a poplatky

Úroková sazba startuje na hranici 2,99 %, ale bude stanovena podle toho, jaká je klientova bonita (tedy například, promítnou se sem dřívější půjčky nebo příjem a další věci). Pokud bonita klienta není nejlepší, roční úroková sazba bude vyšší. V každém případě ovšem platí, že maximální RPSN (dle podmínek Zonky) bude 31,94 %. Jednorázový poplatek za zřízení úvěru u Zonky činí 2 % z hodnoty úvěru, žádné další poplatky klientovi účtovány nejsou.

 • Vedení úvěrového účtu je zdarma.
 • Mimořádné splátky jsou zdarma.
 • Předčasné splacení úvěru je zdarma.

Reprezentační příklad

Více než 50 % klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Pojištění schopnosti splácet půjčku

Klienti mohou využít program Zonkyho záchranná vesta. Pokud klient přijde o práci, potřebuje urychleně zaplatit nenadálé výdaje či dlouhodobě onemocněl, může díky záchranné vestě odložit splátky. Za pojištění klient zaplatí 6,9 % z měsíční splátky. Tedy k případné měsíční splátce 1 000 Kč, je nutno připočítat 69 Kč. Benefitem služby pak je to, že za každých po sobě jdoucích 12 měsíců, kdy klient záchrannou vestu nevyužije, se mu vrátí peníze ve výši jednoho měsíčního poplatku. Pojištění je realizováno ve spolupráci s Maxima pojišťovnou, Maxima je velmi dobře zavedená společnost, která se (mimo jiné) specializuje na korporátní pojištění na míru.

Zonkyho záchranná vesta

ZONKYHO ZÁCHRANNÁ VESTA

Jak a kdy klient obdrží peníze

Peníze budou klientovi vyplaceny na bankovní účet, a to (v ideálním případě) do několika minut od podání žádosti. V průměru se ovšem jedná o 2 až 3 pracovní dny. Důležité je, že klient nemusí čekat až se na jeho půjčku složí investoři. Po schválení úvěru, peníze vyplácejí Zonky. Klient po schválení úvěru (na Zonkyho tržišti) zveřejní, proč a na co potřebuje půjčit. Pokud se na tržišti do 48 hodin nevybere dost peněz, rozdíl doplatí investor ze skupiny PPF.

Refinancování

Zonky nabízí také konsolidaci stávajících půjček do jedné. V tomto případě je nutné zažádat přímo o konsolidaci, nepoť při prověřování klienta v registrech, by mohl být vyhodnocen jako přeúvěrovaný. Jinak vše probíhá jako v případě žádosti o běžný úvěr. Klient ovšem musí, do 30 dnů po uzavření smlouvy se Zonky, doložit potvrzení o splacení stávajících půjček.

Zonky refinancování

ZONKY REFINANCOVÁNÍ

Získaná ocenění

 • 2018 – Zlatá koruna v kategorii Fintech.
 • 2018 a 2019 – Druhé místo v indexu odpovědného úvěrování, který vydává Člověk v tísni.
 • 2019 – Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček. Vyhlašování probíhá na základě rozsáhlého spotřebitelského průzkumu.

Nevýhody

Negativní zkušenosti se Zonky mezi lidmi a v diskuzních fórech téměř najít nelze. Jako negativa jsme se tedy rozhodli označit pouze 3 věci.

 • Minimální výše úvěru 20 000 Kč.
 • Vyšší úrok v případě nižší bonity klienta.
 • Lidé v exekuci, insolvenci a nezaměstnaní půjčku získat nemohou.

Jaké máte se Zonky zkušenosti vy?

Váš názor je důležitý! Jaké máte se Zonky zkušenosti vy? podělte se o ně níže v diskuzi, děkujeme.

Závěr

Sečteno a podtrženo, na Zonky si lze půjčit peníze poměrně snadno, rychle a výhodně. Jako u každého úvěru, je potřeba realisticky navolit výši splátky a zvážit možnost pojištění schopnosti splácet. Existuje sice možnost úpravy splátkového kalendáře, nicméně bude lepší, pokud se vše podaří navolit napoprvé.

Zonky

PŮJČKA od ZONKY!

Sledovat
Upozornit na
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Půjčka od Zonky je opravdu jiný svět, myslím, že bankám dost vytřeli zrak. Osobně doporučuji půjčku s pojištěním, nevýšení není velké a člověk má klid. Navíc část peněz z pojištění vracejí jednou ročně zpět.

Dobrý den, ten poplatek z úvěru – 2%, to je ročně?

Myslím, že Minutová půjčka od Equa bank je výhodnější. Žádné poplatky a při půjčce 100 000 Kč na 60 měsíců RPSN jen 3,88 %.

Také myslím, že Zonky jsou nej. Využil jsem již 2x a jednání je úplně jiné než s bankou. Poprvé vyřízení trvalo asi 5 dnů, druhý úvěr jsem dostal prakticky okamžitě.

Mi půjčka schválena nebyla, mezi zápory bych tedy dal i to, že na půjčku od Zonky není lehké získat.

Tak ono u jakékoliv půjčky musíte počítat s tím, že vám poskytnuta nebude. Většinou je to kvůli úvěrové historii žadatele, nejistému nebo nízkému příjmu. Osobně bych to jako zápor neviděl.

Dobrý den, nabízí Zonky také refinancování půjček do jediné půjčky? Děkuji Irena.

Dobrý den, potřeboval bych poradit stejně výhodnou půjčku jako nabízejí Zonky a také rychlou půjčku. Ale potřebuji jen 15 000 Kč, a to přibližně na rok. Co myslíte mám si raději půjčit od Zonky 20 000 Kč, 5 000 ihned splatit, nebo mi můžete poradit jinou stejně výhodnou půjčku. Příjem mám ze zaměstnání, žádné dluhy, peníze potřebuji rychle.