Zonky recenze půjčky, zkušenosti klientů a diskuze

Půjčky v hodnotě více než 20 miliard korun, více než 100 000 klientů, logo poskytovatele zná snad úplně každý. Takový je v kostce profil půjčky Zonky, která je na českém trhu od listopadu roku 2014 a patří mezi nejdůvěryhodnější značky v oblasti poskytovatelů půjček. V České republice jsou Zonky navíc také průkopníkem v takzvaných P2P půjčkách.

Co jsou to P2P půjčky

Peer-to-peer (doslovný překlad rovný s rovným), jde o půjčování lidem přímo od lidí za pomocí zprostředkovatele a online platformy.

Online úvěr z mobilu, počítače i tabletu

Žádost o úvěr je jednoduchá a intuitivní. Klient nemusí na kamennou pobočku, vyřízení úvěru se totiž odehraje kompletně přes internet, a to i přes víkendy nebo svátky. Telefonická linka (800 449 999) pak funguje každý den od osmi ráno do osmi večer. O víkendech od 9 do 18 hodin.

Výpočet splátek a délky splatnosti

Po zvolení výše úvěru, žadatel na přehledné úvěrové kalkulačce navolí, kolik peněz je schopen měsíčně splácet. Na základě těchto parametrů kalkulačka vypočte délku splatnosti úvěru. Nevýhodou je, že úvěrová kalkulačka umožňuje pouze výpočet s nejnižším možným úrokem, 4,99 %. Výpočet je tedy ve většině případů pouze orientační, na nejnižší úrok totiž dosáhne pouze část žadatelů.

V prvním kroku žadatel o zvolí výši úvěru a částku kterou bude měsíčně splácet.

Zonky kalkulačka

ÚVĚROVÁ KALKULAČKA

Podmínky k získání půjčky Zonky

Žadatel nesmí být v insolvenci, exekuci a musí být schopen doložit příjmy. Jaké další podmínky má provozovatel Zonky na své budoucí klienty?

 • Plnoletost. Věk nad osmnáct let, mladší žadatelé úvěr od Zonky neobdrží, stejným jazykem ovšem hovoří i zákon.
 • Smlouvu je nutné potvrdit skrze kód SMS zprávy, tedy je zapotřebí vlastnit mobilní telefon.

Úvěr je bezúčelový, tedy lze jej získat naprosto na cokoliv, například na dovolenou, rekonstrukci bydlení, elektrospotřebiče, auto, refinancování nevýhodných úvěrů a podobně. Zároveň není poskytnutí úvěru podmíněno ručitelem nebo zastavením majetku.

Klientova bonita se samozřejmě musí ověřit, ale současně se Zonky snaží, aby tento proces nezabral zbytečně mnoho času. I proto postačí, když zájemce o úvěr předloží výpis z bankovního konta za poslední čtvrtletí, čímž dokáže, že má stabilní příjmy a může tedy půjčku splácet. Kromě doložení příjmů ale bude žadatel prověřen i v NRKI, kde se objeví jeho úvěrová historie. Ale pokud měl klient v minulosti se splátkami problém, ani potom nemusí být dveře k půjčce uzavřené, zájemce pak ovšem musí počítat s vyšší úrokovou sazbou.

K žádosti musí být přiloženy také dva osobní doklady, z nichž jeden by měl být občanský průkaz (respektive doklad o trvalém pobytu, pokud je žadatel cizinec), tím druhým může být například řidičské oprávnění nebo cestovní pas. Zonky si ale nepotrpí na složitou administrativu a i noví klienti si mohou půjčit až milion dvěstě tisíc korun.

Jaké příjmy Zonky zohledňují

Zatímco některé banky na určité zdroje příjmů neberou zřetel. Zonky zohledňují, mimo příjmů z podnikání a zaměstnaneckého poměru, také důchody, příjmy z pronájmů nemovitostí, diety (například u řidičů kamiónů) rozhodnutí o alimentech, rodičovské příspěvky, relevantní soudní rozhodnutí a podobně. Díky tomu mají šanci získat úvěr, mimo jiné, důchodci, rozvedené ženy či matky samoživitelky.

Kolik si lze půjčit

Suma, o níž můžete požádat, je poměrně vysoká a odpovídá tomu, co nabízejí v současnosti tuzemské banky.

 • Maximální výše úvěru je 1 200 000 Kč.
 • Minimální částka činí 5 000 Kč.

Jak a kdy klient obdrží peníze

Peníze budou klientovi vyplaceny na bankovní účet, a to (v ideálním případě) do několika minut od podání žádosti. V průměru se ovšem jedná o 2 až 3 pracovní dny. Důležité je, že klient nemusí čekat až se na jeho půjčku složí investoři. Po schválení úvěru, peníze vyplácejí Zonky. Klient po schválení úvěru (na Zonkyho tržišti) zveřejní, proč a na co potřebuje půjčit. Pokud se na tržišti do 48 hodin nevybere dost peněz, rozdíl doplatí investor ze skupiny PPF.

Refinancování

Zonky nabízí také konsolidaci stávajících půjček do jedné. V tomto případě je nutné zažádat přímo o konsolidaci, nepoť při prověřování klienta v registrech, by mohl být vyhodnocen jako přeúvěrovaný. Jinak vše probíhá jako v případě žádosti o běžný úvěr. Klient ovšem musí, do 30 dnů po uzavření smlouvy doložit potvrzení o splacení stávajících půjček.

Zonky refinancování

ZONKY REFINANCOVÁNÍ

Splátky

Splátkový kalendář lze nastavit vlastním možnostem, splácení může trvat libovolnou dobu v rozmezí 12 až 120 měsíců, tedy rok až deset let, podle potřeby klienta. Na webu Zonky.cz si můžete už při sjednávání půjčky nastavit, jaká měsíční splátka vám bude nejvíce vyhovovat. Obecně platí, že je lepší zvolit nižší splátky a v případě možnosti zaplatit mimořádnou splátku. Mimořádné splátky totiž nejsou zpoplatněny nebo jakkoli jinak sankcionovány. Stejně tak předčasné splacení celého úvěru je zdarma.

Termín splátky je vhodné nastavit minimálně o 3 dny dříve, než je termín splatnosti uvedený ve smlouvě. Občas se totiž může jednat o víkend nebo státní svátek, kdy banky většinou převody neprovádějí.

Splátkové volno

Klient si mohou zažádat odložení splátek, přičemž splátky lze odložit až dvakrát ročně a celkem je možné odložit až 12 splátek. Ale pozor, splátkové volno platí jen pro půjčky sjednané po 23. 5. 2023. O splátkové volno ovšem nelze zažádat u splátek, které již jsou odloženy díky pojištění schopnosti splácet půjčku (Zonky záchranná vesta).

Předčasné splacení úvěru

To, že předčasné splacení úvěru je zdarma, již dnes není žádnou výjimkou, a to ani u nebankovních půjček. Zonky ovšem umožňují předčasné splacení bez jakékoliv administrativy. Svůj záměr dokonce klient ani nemusí předem oznamovat. Ve svém profilu na Zonky.cz si jednoduše zobrazí aktuální dlužnou částku, kterou pak převede na uvedený bankovní účet.

Pojištění schopnosti splácet půjčku

Klienti mohou využít program Zonkyho záchranná vesta. Pokud klient přijde o práci nebo onemocní, může díky záchranné vestě odložit splátky. V případě klientovy invalidity 3. stupně či úmrtí, pojišťovna dokonce zaplatí zbytek dluhu. Za pojištění klient zaplatí 6,9 % z měsíční splátky. Tedy k případné měsíční splátce 1 000 Kč, je nutno připočítat 69 Kč. Benefitem služby pak je to, že za každých po sobě jdoucích 12 měsíců, kdy klient záchrannou vestu nevyužije, se mu vrátí peníze ve výši jednoho měsíčního poplatku. Pojištění je realizováno ve spolupráci s Maxima pojišťovnou, Maxima je velmi dobře zavedená společnost, která se (mimo jiné) specializuje na korporátní pojištění na míru.

Pojištění vždy zahrnuje čtyři rizika. Jejich kombinace závisí na tom zda je je klient, zaměstnanec na dobu určitou, zaměstnanec na dobu neurčitou, OSVČ či starobní důchodce.

Zonkyho záchranná vesta

ZONKYHO ZÁCHRANNÁ VESTA

Úroky a poplatky

Úroková sazba se pohybuje v rozmezí 4,99 % až 19,99 % a je stanovena podle toho, jaká je klientova bonita (promítnou se sem dřívější půjčky, klientův příjem a další okolnosti). V každém případě ovšem platí, že maximální sazba RPSN (dle podmínek Zonky) nesmí překročit 31,94 %. Jednorázový poplatek za zřízení úvěru u Zonky činí 2 % z hodnoty úvěru. Tedy například, u půjčky ve výši 100 000 Kč, klient zaplatí poplatek ve výši 2 000 Kč. Samozřejmě poplaten není účtován před uzavřením úvěru. Navíc klient není nucen poplatek zaplatit najednou, je totiž zahrnut do pravidelných měsíčních splátek. Pokud klient splácí půjčku řádně a včas, žádné další poplatky mu účtovány nejsou.

Pro zajímavost, v listopadu 2019 společnost zveřejnila kolik klientů dosáhne na nejvýhodnější úrok. Bylo to 142 klientů, bohužel o jaký šlo procentuální podíl ale společnost neuvedla.

 • Poplatek za zřízení úvěru činí 2 % z hodnoty úvěru.
 • Vedení úvěrového účtu je zdarma.
 • Mimořádné splátky jsou zdarma.
 • Předčasné splacení úvěru je zdarma.

Reprezentativní příklad

Více než 50 % klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zonky refinancování

CHCI PŮJČKU od ZONKY!

Získaná ocenění

 • 2023 – Zlatá koruna, druhé místo v kategorii Bankovní úvěr.
 • 2017 a 2022 – Druhé místo v indexu odpovědného úvěrování, který vydává Člověk v tísni.
 • 2018 až 2021- Zlatá koruna v kategorii Fintech.
 • 2019 – Nejdůvěryhodnější značka v oblasti dodavatelů mimobankovních půjček. Vyhlašování probíhá na základě rozsáhlého spotřebitelského průzkumu.
 • 2020 – Zlatá koruna v kategorii Fintech.
 • 2021 – Zlatá koruna v kategorii Nebankovní úvěr.

Aktuality

 • Klient si mohou splátky nově (od června 2023) odložit. Splátkové volno se dává klientům maximálně dvakrát ročně. Celkem je možné odložit až 12 splátek. Splátkové volno platí jen pro půjčky sjednané po 23. 5. 2023.
 • Dne 11. 4. 2023 byla snížena minimální výše úvěru z 20 000 Kč na 5 000 Kč.
 • Na konci března 2023 skončil provoz mobilní aplikace. Společnost to zdůvodnila tím, že většina klientů se na Zonky přihlašuje na webu z prohlížeče, a to i v mobilu.
 • V září 2022 došlo k navýšení maximální výše úvěru o 300 000 Kč, o to z původních 900 000 Kč na aktuálních 1 200 000 Kč. Původní maximální výše úvěru (900 000 Kč) byla v platnosti od března 2021.
 • V červenci 2022 společnost zvýšila minimální úrokovou sazbu na 4,99 %.
 • V květnu 2022 společnost zvýšila minimální úrokovou sazbu na 3,99 %.
 • 1. prosince 2021 došlo k propojení Zonky a Air Bank, od tohoto data jde právně o jednu společnost, která navenek působí pod dvěmi značkami – Air Bank a Zonky.
 • Od listopadu 2021 mohou nově klienti Zonky při žádosti o novou půjčku využít komerční bankovní identitu.
 • Od listopadu 2021 platforma Zonky končí s možností investovat do konkrétní půjčky. Lidé mohou nově investovat pouze prostřednictvím služby Rentiér, která investici automaticky rozloží do několika stovek úvěrů. Zájem o službu Zonky Rentiér předčil očekávání společnosti a z pohledu efektivity nedává smysl udržovat vedle sebe dvě služby, které plní obdobnou funkci, uvedl šéf Zonky Jiří Humhal.
 • Za březen 2021 společnost poskytla půjčky ve výši 605 milionů Kč, což je zatím historicky nejvyšší částka poskytnutá v jednom měsíci.
 • V březnu 2021 byla navýšena maximální vše půjčky na 900 000 Kč a prodloužena maximální splatnost na 10 let.
 • Minimální dobu splácení úvěru společnost v září 2020 upravila. Aktuálně již nejde o 6 měsíců ale 1 rok. (Samozřejmě stále platí, že úvěr lze bez sankcí splatit kdykoliv.)
 • Společnost Benxy s.r.o. (poskytovatel půjčky Zonky) by se v roce 2020 měla stát dceřinou firmou Air Bank (obě společnosti patří do skupiny PPF). Značka Zonky a její služby by ovšem měly pokračovat jako doposud, alespoň to tvrdí management obou společností.

Klientská podpora

Stávající zákazníci a zájemci o půjčku, mohou využít jeden je tří komunikačních kanálů, chat na webových stránkách, telefon (800 449 999) a e-mail (info@zonky.cz). V pracovní dny je klientská podpora dostupná od 8:00 do 20:00 hodin, přes víkendy a svátky od 9:00 do 18:00 hodin. My jsme online chat a klientskou telefonní linku vyzkoušeli několikrát v pracovní dny. Vždy jsme čekali jen chvilinku, operátoři byli příjemní, ochotní a fundovaní. Dotazy zodpověděl buď přímo, nebo nám poslali odkaz na stránky, kde jsme získali požadovanou odpověď. Klientskou podporu tedy nemůžeme zhodnotit jinak než na jedničku.

Nevýhody

 • Vyšší úrok v případě nižší bonity klienta.
 • Pří výpočtu parametrů půjčky pomocí úvěrové kalkulačky, nelze navolit jinou než minimální úrokovou sazbu, tedy 4,99 %.
 • Lidé v exekuci, insolvenci a nezaměstnaní půjčku získat nemohou.

Lidé, kteří si od Zonky peníze půjčili a také ti co půjčku od Zonky zvažují, vedou velmi zajímavou debatu v tomto vláknu – půjčka Zonky nevýhody a problémy, na webu dFin.cz.

Zonky, informace o poskytovateli úvěru

O založení společnosti se v roce 2014 postarala společnost Home Credit. Od prosince 2021 se ovšem platforma stala formálně součástí Air Bank. Jak Home Credit, tak Air Bank vlastní investiční skupina PPF, služba tak tedy fakticky nikdy nezměnila majitele a půjčky nabízí kontinuálně pod začnou – Zonky.

Shrnutí

Od Zonky si lze půjčit peníze poměrně snadno, rychle a většinou i výhodně. Na úvěr od Zonky (dle diskuze pod touto recenzí) často dosáhnou i lidé které banka odmítla, zpravidla ovšem za cenu vyššího úroku.

Na webu Zonky.cz (po přihlášení), má klient k dispozici aktuální informace o úvěru, výši dlužné částky, termín další splátky a další informace. V případě, že se klient rozhodne pro mimořádnou splátku, nebo dokonce pro předčasné splacení úvěru, potřebné informace najde na webu a poskytovatele půjčky nemusí o svém záměru předem informovat.

Naopak je potřeba společnost kontaktovat v případě, že klient nemůže splátku splatit v řádném termínu. Takový přístup dovedou ocenit nejen v Zonky, těmto klientům pak navrhnou řešení odpovídající jejich aktuální situaci, většinou se bude jednat o splátkové volno.

Také pokud nastane pojistná událost u klienta který si sjednal pojištění schopnosti úvěr splácet, je potřeba neprodleně konat. V tomto případě je potřeba kontaktovat nejen poskytovatele úvěru (Zonky), ale také pojišťovnou Maxima.

Jako u každého úvěru, také u Zonky platí, že je potřeba realisticky navolit výši měsíčních splátek. Před sjednáním úvěru je vhodné zvážit možnost pojištění schopnosti splácet. Je vhodnější zvolit nižší splátky, neboť mimořádné splátky nejsou nijak sankcionovány a také předčasné splacení úvěru je zdarma.

Jaké máte s půjčkou Zonky zkušenosti vy?

Váš názor je důležitý! Jaké máte s půjčku od Zonky zkušenosti vy? podělte se o ně níže v diskuzi, děkujeme.

Zonky

CHCI PŮJČKU od ZONKY!

4.8/5 - (184 votes)
Sledovat
Upozornit na
39 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Půjčka od Zonky je opravdu jiný svět, myslím, že bankám dost vytřeli zrak. Osobně doporučuji půjčku s pojištěním, nevýšení není velké a člověk má klid. Navíc část peněz z pojištění vracejí jednou ročně zpět.

Dobrý den, ten poplatek z úvěru – 2%, to je ročně?

Myslím, že Minutová půjčka od Equa bank je výhodnější. Žádné poplatky a při půjčce 100 000 Kč na 60 měsíců RPSN jen 3,88 %.

Také myslím, že Zonky jsou nej. Využil jsem již 2x a jednání je úplně jiné než s bankou. Poprvé vyřízení trvalo asi 5 dnů, druhý úvěr jsem dostal prakticky okamžitě.

Mi půjčka schválena nebyla, mezi zápory bych tedy dal i to, že na půjčku od Zonky není lehké získat.

Tak ono u jakékoliv půjčky musíte počítat s tím, že vám poskytnuta nebude. Většinou je to kvůli úvěrové historii žadatele, nejistému nebo nízkému příjmu. Osobně bych to jako zápor neviděl.

Dobrý den, nabízí Zonky také refinancování půjček do jediné půjčky? Děkuji Irena.

Dobrý den, potřeboval bych poradit stejně výhodnou půjčku jako nabízejí Zonky a také rychlou půjčku. Ale potřebuji jen 15 000 Kč, a to přibližně na rok. Co myslíte mám si raději půjčit od Zonky 20 000 Kč, 5 000 ihned splatit, nebo mi můžete poradit jinou stejně výhodnou půjčku. Příjem mám ze zaměstnání, žádné dluhy, peníze potřebuji rychle.

Přes Zonky jsem si půjčila na koupi staršího auta. Přestože nejsem na internetu zběhlá, žádost je opravdu jednoduchá a intuitivní. Pak jsem v účtu nahrála doklady a výpisy z účtu, toť vše. Peníze dorazily za 3 dny. za úrok 2,9 % to nebylo, ale mnohem lepší, než co mi nabídla banka.

Také mám půjčku od Zonky, i když si myslím, že některé bankovní půjčky mohou být výhodnější, záleží jaký vám na Zonky nabídnou úrok. Já zažádal o úvěr u dvou bank a na Zonky a Zonky prostě byly nejrychlejší. Když člověk rychle potřebuje koupit auto, protože mi to jeho kleklo, na rychlosti prostě záleží.

Vypadá to, že mi na Zonky nechtějí do příjmu započítat diety, jezdím s kamiónem a diety tvoří 60 % mého příjmu. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Děkuji, po telefonu vyřešeno.

No tak nevím, všude reklama na úrok 2,99 % a tady se člověk dočte, že úrok může být až 19,99 %, to fakt nevím co si mám myslet.

Děkuji za tip, přečetl jsem recenzi, požádal o půjčku a získal peníze za 2 dny. Narozdíl od banky kde pořád chtěli něco doplnit doložit a podobně. Urok jsem dostal 6,99 %.

Nejnevýhodnější půjčka v současné době. Úrok 2.99 %? O tom se Vám jen může zdát, hned Vám napaří 10 a více procent. Dejte si na to velký pozor. Banka určitě dá úrok nižší.

Já získal úrok 5,99 %, a to při zapůjčené částce 150 000 Kč, u tak „malé částky“ u banky na podobný úrok prakticky nelze dosáhnout, takže asi tak.

Dobry den,poradi mi někdo jak mam zjistit dlužnou častku?chcel bych doplatit pujčku ale nevim jakou častku mam poslat.diky

Moje zkušenost s rychlostí poskytnutí půjčky. V pondělí večer jsem podepsal (SMS kódem) půjčku. Ve středu ráno jsem měl peníze na účtu, peníze na tržišti byly vybrány v úterý před půlnoci. Tak nevím, ale myslím, že Zonky nevyplácejí peníze ihned po podpisu smlouvy, ale až jsou peníze na tržišti vybrány.

NAKONEC JSEM SE ZONKY SICE VCELKU SPOKOJENÁ, ALE VŠUDE REKLAMA NA ÚROK 2,99% A MY DOSTALI 6,99.

Závidím, my před 2 lety úvěr dostali (byl řádně splacen, bez jakéhokoliv problému), nyní asi z důvodu covidu a proto, že nám klesly příjmy ne. Těch 6,99 % bych brala všemi deseti.

Jsem už přes čtyři roky spokojeným klientem. Aktuálně u Zonky čerpám dva úvěry. Velkou výhodou je, že mohu splácet i vyšší splátky, než mám ve smlouvě a nemusím to předem nikam hlásit. Navíc portál Zonky je přehledný a reakce podpory velmi rychlá. Rozhodně mohu Zonky doporučit.

Zonky spokojenost

Mám od nich úvěr 300 000 Kč na pět let. Zrovna tento týden jsem zapomněl zaplatit splátku (raději již jsem zadal trvalý příkaz), vlastně nic se nestalo, jen přátelské upozornění s otázkou, jestli jsem se nedostal do nesnází.

Hádám, že v bance by se ozvali až po měsíci a hned chtěli penále.

Když čtu tento komentář, tak si uvědomuji, že mi v recenzi chybí kapitola s názvem, důsledky nesplácení půjčky, nebo tak podobně. Prostě jak v Zonky postupují a co čekat, když se člověk zpozdí se splátkami. Zda lze v případě potřeby snížit / odložit splátky a podobně. Jinak dobrá recenze, zvažuji půjčku od Zonky na rekonstrukci bytu.

V pondělí jsem na základě této recenze zažádal o úvěr, o 80 000 Kč, dnes ve čtvrtek mám peníze na účtu, věřte, nebo ne, úrok 2,99% 🙂 maximální spokojenost.

U Zonky jsem dostal výhodnější úvěr, než v bance v které mám 20 let účet. K tomu není co dodat. Nyní když jsem začal čerpat úvěr od Zonky zvažuji také změnu banky na Air Bank, která je také pod křídly PPF.

Jaký je rozdíl mezi Zonky a hypotékou, jsem před podpisem hypotéční smlouvy s úrokem 4.7 % tak mě napadá proč nezkusit také ještě Zonky., když mohu dosáhnout na výhodnější úrok. Samozřejmě vím, že na něj u Zonky dosáhnout mohu, ale také nemusím.

Nyní již je maximální výše úvěru 1 200 000 Kč

Jak je to u Zonky s odložením splátky v případě potřeby (v případě, že nejde nejde o pojištěnou půjčku) nemáte někdo náhodou osobní zkušenost?

Splátky lze odložit na 1-5 měsíců a to pokaždé až po individuálním posouzení klientovy situace. Tedy ihned poté co zjistíte, že budete potřebovat splátky odložit Zonky kontaktujte. Důležité je Zonky kontaktovat ještě před tím než dojde k jakémukoliv zpoždění platby.

I zónky umí pěkně oskubat slibuji nízký úrok ale opak je pravdou jsou to také zloději.