Revolut ruší čísla místních účtů v CZK

Od 5. 4. 2021 již nebudete moci používat čísla místních účtů v CZK k příjmu příchozích bankovních převodů. Tato změna se vás týká pouze v případě, když očekáváte příchozí bankovní převody na vaše místní číslo účtu v CZK

Můžete nadále přijímat bankovní převody v CZK pomocí mezinárodního kódu IBAN a také dobíjet v těchto měnách pomocí debetních nebo kreditních karet od jiných poskytovatelů než Revolut. Můžete také pokračovat v provádění odchozích bankovních převodů, karetních plateb nebo směně těchto měn jako obvykle.

Od 5. 4. 2021 dále nebudou vám zaslané platby pomocí údajů místního účtu v CZK připsány na váš účet a budou vráceny odesílající bance. Abyste mohli pokračovat v přijímání bankovních převodů v těchto měnách, musíte použít svůj mezinárodní kód IBAN zobrazený v aplikaci. Naleznete ho pod záložkou Účty na domovské obrazovce klepnutím na symbol země vedle vašeho zůstatku a pak kliknutím na položku Podrobnosti v nastavení – váš mezinárodní kód IBAN se objeví níže pod textem SWIFT.

Revolut si neúčtuje poplatky za příchozí platby prostřednictvím mezinárodního kódu IBAN. Banka provádějící platbu nebo další banky v řetězci si však poplatky účtovat mohou a někdy si mohou odečíst své poplatky z platby, kterou přijímáte. V budoucnu, pokud očekáváte CZK od plátce s bankou nebo platebním poskytovatelem v České republice, může se doba připsání prostředků na váš účet Revolut prodloužit, protože odesílající banka nebo poskytovatel účtu nyní považuje platbu za přeshraniční a ne místní.

Jakékoliv poplatky a čas nutný k přijetí platby budou záviset na měně, odesílající bance nebo poskytovateli účtu a příslušných bankách.

2.3/5 - (10 votes)
Sledovat
Upozornit na
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Já ten místní CZK účet (5170013317/5500) v aplikaci Revolut stále normálně mám, takže by měl jít i nadále používat. Kde autor článku získal informace o rušení čísel místních účtů v CZK?

Před chvilkou jsem zkusil poslat peníze z ČSOB na účet 5170013317/5500 s příslušným variabilním symbolem (referencí) a peníze mi normálně na můj Revolut účet přišly.
Jinak IBAN je jen jiný formát čísla účtu, takže pokud Revolut přímo nezruší místní účty v CZK, tak se ve výsledku nic neděje.
Mě osobně žádná taková zpráva e-mailem nepřišla, takže tato změna se týká buď jen některých uživatelů Revolutu nebo ještě nezačala platit.

V tomto případě nemáte pravdu.IBAN je Vaše číslo účtu evidované u Litevského Revolutu – tam má EU bankovní licenci a místní – CZ účet je sběrný účet u Rajfky (vedený na Revolut) a je to jeden účet pro všechny . Peníze pro Vás jsou identifikovány jen Vaším „referenčním“ číslem. Tudíž to není jede a ten samý účet. Vložte si CZ číslo účtu do generátoru IBAN např. na webu ČNB (České národní banky) a výsledný IBAN si porovnejte s IBANem, co máte uvedený v Revolutu. Jsou to dva rozdílné IBANy dvou bank.

Last edited 3 let před by Ivo CZ

U svého Revolut účtu v měně CZK mám záložku MÍSTNÍ, kde je uveden RB účet 5170013317/5500 a reference (variabilní symbol), tento účet je určený pro převody z českých účtů. Pak je tam ještě záložka SWIFT, kde je ve formátu IBAN uveden litevský účet, který je určen pro převody ze zahraničí.

Netvrdil jsem, že ten český a litevský účet jsou stejné účty. Jen jsem řekl, že český účet může být v základním formátu 5170013317/5500 nebo klidně v IBAN formátu CZ53 5500 0000 0051 7001 3317.