Revolut výběr z bankomatu v ČR a zahraničí bez poplatku

Nejen na cestách je skvělým společníkem platební karta Revolut. Ta umožňuje bezplatný výběr z bankomatu nejen v zahraničí, ale samozřejmě také v České republice. Nedílnou součástí katy je bezplatné vedení účtů v mnoha světových měnách (včetně kryptoměn) či výhodný převod měn v takzvaném mezibankovním kurzu.

Revolut vlastní evropskou bankovní licenci. Peníze na bankovním účtu Revolut jsou chráněny Evropským systémem pojištění vkladů. Pokud by společnost zkrachovala, pojištěny budou vklady až do výše 100 000 eur.

Výběr z bankomatu v ČR

Banka Poplatek za výběr Minimální výběr
Air Bank 0 Kč 200 Kč
Equa bank 0 Kč ?
Fio banka 0 Kč 500 Kč
UniCredit Bank 0 Kč 200 Kč
Raiffeisenbank 0 Kč 200 Kč
Komerční banka 0 Kč 200 Kč
Sberbank 0 Kč ?
ČSOB 0 Kč 200 Kč
Česká spořitelna 125 Kč ?
MONETA Money Bank 195 Kč ?

Pozor na konverzi. Vybírejte peníze v lokální měně, tedy v České republice v korunách, konverze měn tak zůstane na straně Revolutu, což hlavní důvod, proč kartu Revolut máte. Konverzi nabízí téměř všechny bankomaty v ČR, neboť karta se v nich identifikuje jako Britská.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Výběry z bankomatů v zahraničí jsou omezeny měsíční částkou 200 eur, nebo ekvivalentem v dané měně. V případě, že vyberete více, bude Vám z účtu stržen poplatek ve výši 2 % z částky nad limitem. Také někteří provozovatelé bankomatů v zahraničí účtují poplatky za výběr. Pokud se tomuto poplatku chcete vyhnout, využijte pravidelně aktualizovaný seznam zahraničních bankomatů, které jsou zdarma, doplňuje jej přímo komunita uživatelů karty Revolut. Rovněž v zahraničí vybírejte peníze v lokální měně. Na bankomatu který komunikuje v angličtině zvolte accept without conversion, nebo podobný text.

5/5 - (1 vote)
Sledovat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

On je výběr v zahraničí jiný než v ČR? karta je brána jako česká nikoli britská?