Jak na nákupu kryptoměn neprodělat

Trh kryptoměn se vyvíjí v cyklech, přičemž každý cyklus trval historicky půl roku až jeden a půl roku. Než začnete s kryptoměnami obchodovat, je dobré, nejen těmto cyklům porozumět, ale také aktuální cyklus rozpoznat.

Trh kryptoměn se vyvíjí v cyklech

Konsolidace, ceny kryptoměn jsou na nízké úrovni a moc se nepohybují, zkušení investoři nakupují levné coiny.

Růst cen, kryptoměny začínají nabírat hodnotu. lidé reagují na růst stále většími nákupy, na trh vstupují i ​​noví obchodníci a investoři.

Parabolický růst, kryptoměn si začnou všímat i média. Veřejný prostor zaplavuje stále více informací o tom, jak kryptoměny rostou a lidé vydělávají. Objevují se nadsazené predikce. Čím více o kryptoměnách informují mainstreamová média, tím více nováčků nakupuje, přesto, že většina z nich neví proč. A přesně toto se děje nyní (únor 2021).

Výprodej, cena kryptoměn je vysoko a většina investorů, včetně velkých hráčů, začíná prodávat. Trh je zaplaven coiny a ceny padají.

Graf: Konsolidace, růst cen, parabolický růst, výprodej

Logicky je tedy nejprozíravější kryptoměny nakupovat o období konsolidace a ne v období, kdy o krypto ve zvýšené míře informují média. Naopak, pokud se Vám podařilo koupit coiny draze a ceny začnou padat, zachovejte klidnou hlavu, vyčkejte na období růstu. Jak je uvedeno výše, každý cyklus historicky trval půl roku až jeden a půl roku. Například v březnu 2019 (tedy před necelými dvěma tety) byla hodnota jednoho Bitcoinu necelých 4 000 USD, dnes, 15. února 2021, je to takřka 50 000 USD.

Bezpečný nákup kryptoměn

  • Krátkodobý nákup realizujte například na eToro.cz.
  • Pro dlouhodobou investici využijte prověřenou burzu Binance, z této burzy si pak můžete jednoduše převést kryptoměny do bezpečné hardwarové peněženky.

Rady na závěr

  • Investujte jen tolik peněz o kolik můžete přijít.
  • Každá investice vyžaduje trpělivost.
  • Nejlepší způsob jak dlouhodobě držet kryptoměny, je hardwarová peněženka, jednodobý převod kryptoměn do peněženky nabízí například burza Binance.

Pokuste se vyhledávat zajímavé projekty. V roce 2009 se jeden Bitcoin obchodoval za 0,003 USD, kdybyste tedy v roce 2009 do Bitcoinu investovali jeden dolar, nakoupili byste zhruba 333 Bitcoinů, což dnes představuje hodnotu více než 16 milionů dolarů.

4.7/5 - (4 votes)
Sledovat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments