Jak získat hypotéku na koupi nemovitosti v zahraničí

Koupi nemovitosti v zahraničí může být nejen skvělou investiční příležitostí, ale také například způsob, jak si užít příjemné počasí a moře také v zimě. Také se může jednat cestu jak si zajistit pohodový důchod bez zimních inverzí, sněhové „břečky“ a podobných věcí, které dokáží hlavně v pozdnějším věku, velmi znepříjemňovat život. Přičemž například reality ve Španělsku jsou dostupné doslova za hubičku. Bez nadsázky lze říct, že za cenu bytu v Ostravě si můžete koupit domek na pobřeží Středozemního moře.

Pokud podobnou investici zvažujete a míníte ji financovat hypotékou, máte v zásadě dvě možnosti.

  • Získat hypotéku od českého subjektu.
  • Získat hypotéku v zemi, kde nemovitost kupujete.

Pokud se rozhodnete nemovitost financovat hypotékou u české banky, budete muset ručit nemovitostí která leží v České republice. V tomto případě jsou podmínky zcela jasné, i když pro někoho ne až tak schůdné.

Pakliže jsme na začátku zmínili Španělsko, zůstaňme na Iberském poloostrově. K vyřízení hypotéky ve španělské bance budete potřebovat potvrzení o příjmu, nebo daňová přiznání, minimálně za poslední dva roky, ale čím budou sahat více do minulosti tím lépe. Pokud budete nemovitost kupovat od realitní kanceláře, ta by měla všechny záležitosti (nejen týkající se hypotéky) vyřídit za vás. Počítat můžete zhruba s tím, že vám španělská banka poskytne finanční prostředky ve výši 50 % ceny nemovitosti.

Při uzavření smlouvy o koupi nemovitosti, po vás bude realitní kancelář chtít , složit zálohu (ve Španělsku) obvykle ve výši 3 000 EUR až 5 000 EUR (u novostaveb je to více). U seriózních RK pak bude součástí smlouvy klauzule, že pokud hypotéku nezískáte, záloha vám bude v plné výši vrácena.

Jak začít s koupi nemovitosti v zahraničí

Dnes již nikoho nepřekvapí, že v zahraničí spousta Čechů žije a spousta z nich se právě nemovitosti zabývá, nebo v realitní kanceláři pracuje. Spíše než zprostředkovatele a realitní kanceláře sídlící ČR, raději využijte jejich služeb. Jsou snadno vyhledatelní na internetu, vyznají se v místních poměrech a často dokáží dohodnout ceny, které jsou pro české realitní kanceláře nedostupné. Začali jsme Španělskem a také jim skončíme. Nemovitost na jihu Španělska u moře, vám společně s právním servisem dokáží zajistit například na webu REALITYveŠPANĚLSKU.cz.

5/5 - (3 votes)
Sledovat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments