Sjednání hypotéky online – je to vůbec možné?

Nejeden z nás dospěl do bodu, kdy už si další život v podnájmu nebo u rodičů nedovede představit. Studia jsou minulostí, náš život se točí kolem zaměstnání, partnera a dost možná i rodiny. Je na čase se postavit na vlastní nohy a pořídit si vlastní bydlení. Vlastních zdrojů ale tolik nemáte, zvažujete sjednání hypotéky, ideálně online, abyste nemuseli obíhat jednotlivé banky. Jde to vůbec?

Bydlete ve svém

Když se řekne hypotéka

Hypoteční úvěr je dlouhodobý závazek vůči bance zajištěný zástavním právem k nemovitosti, která je zapsaná v Katastru nemovitostí, je určená k bydlení a nachází se na území ČR. Může jít jak o financovanou nemovitost, tak jiný objekt.

Obvykle se hypotéka splácí anuitními měsíčními splátkami, na vás je zvolit si splatnost úvěru a dobu fixace úrokové sazby. Hypotéku můžete dostat až do výše 95 % z kupní ceny nemovitosti, zbytek je třeba vykrýt z vlastních zdrojů, případně dát do zástavy další nemovitost.

Je možné sjednat si hypotéku online?

Ano, díky pokroku současné doby a hlavně díky bankovní identitě. Tu můžeme charakterizovat jako digitální občanku, jejímž prostřednictvím si banka i jiné státní instituce mohou rychle a snadno ověřit vaši totožnost a získat další důležité informace.

Tento krok vítají i samotné banky, které díky bankovní identitě získají nové klienty. Konkrétně jde o ty klienty, kteří rádi vše vyřizují online, bez nutnosti návštěv pobočky.

Jak si sjednat hypotéku online a přesto bezpečně?

Když se rozhodnete sjednat si hypotéku online, ušetříte si spoustu času a nervů. Jedna návštěva banky je sice stále nutností (kvůli podpisu), jde ale o pár minut vašeho času. Jinak se vše dá zvládnout z pohodlí domova.

Svůj velký podíl na tom mají i online platformy pro sjednání hypotéky. Jejich online hypoteční specialisté vám totiž pomohou vybrat tu nejvýhodnější hypotéku a následně vás provedou celým procesem. Od podání žádosti o hypoteční úvěr až po čerpání financí.

Kdo má BankID, ten si celý proces může ještě významně usnadnit, byť na širší aplikaci se stále čeká. Vyřízení hypotéky online je komfortní, rychlé a bezpečné. Tak jak žádat o hypotéku online?

hypotéční kalkulačka

  • Nejprve si vyberte tu nejvýhodnější hypotéku. Skvělým pomocníkem vám může být hypoteční kalkulačka, která vám zobrazí nabídky jednotlivých bank. Stačí vyplnit výši úvěru, hodnotu nemovitosti, dobu splácení, své údaje a co nejvíce informací o úvěru (např. typ nemovitosti, účel úvěru a kdy hypotéku potřebujete).
  • Automaticky pak zdarma získáte hypoteční bankovnictví, jehož prostřednictvím hypotéku můžete spravovat.
  • Zaujala vás některá z nabídek? Za pomoci hypotečního specialisty si ji v bankovnictví můžete po doložení potřebných dokumentů sjednat – samozřejmě vše online.
  • Bance je třeba při vyřizování hypotéky prokázat nejen svou totožnost, ale také doložit potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, dále také kupní smlouvu (v případě že jde o koupi) nebo aspoň její návrh, nabývací titul k nemovitosti, kterou dáváte do zástavy (pokud ji už vlastníte). Před samotným čerpáním hypotéky pak musíte bance doložit, že jste složili zamýšlené vlastní zdroje a uzavřít pojištění k zastavované nemovitosti. Další věcí, kterou je třeba doložit, je zaplacení poplatku katastru nemovitostí, protože musí být na katastr před čerpáním podaná také zástavní smlouva.
  • Hypoteční specialisté mohou díky moderním technologiím monitorovat trh a zasílat vám aktuální možnosti refinancování hypotéky. Díky tomu budete mít vždycky tu nejvýhodnější hypotéku na trhu.

Víte, že díky automatizaci zpracování, kdy systém zvládne hromadu úkonů sám, bez lidské pomoci, mají hypoteční specialisté čas věnovat se hledání té nejvýhodnější nabídky? Vy tak můžete ušetřit klidně i desetitisíce korun ročně.

4/5 - (1 vote)
Sledovat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments