Co je to Twisto

Twisto šetří čas i peníze. Takto krátce by se dala shrnout služba, která umožňuje zaplatit za zboží až 45 dnů po zakoupení nebo například platbu rozdělit do splátek. Usnadňuje placení, zajistí lepší přehled o platbách, cashbacky, slevy, výhodný směnný kurz, pokud nakupujete i v zahraničí.

Vybrat si můžete ze tří různých tarifů

Služeb Twisto samozřejmě lze využít i zdarma (v podobě tarifu Online), ale tarify Standard a Premium umožní i dodatečné služby, jako je třeba cestovní pojištění pro celou rodinu nebo Twisto Split, což je vlastně podělení se o útratu s přáteli. Možností jsou tedy velmi široké a záleží jen na vás, které z nich využijete – nemusíte platit nic nebo symbolickou měsíční částku, pokud budete tuto službu využívat častěji.

Vybrat si můžete ze tří různých tarifů

Twisto bonusy

Odložení splatnosti

Finanční rezerva bude vždycky dostupná – ať už ji hodláte využít na pravidelné nákupy nebo nějakou věc, která vám padla do oka při večerním surfování po internetu. Ve zkratce řečeno, co se vám nehodí kvůli jiným výdajům či pozdnímu termínu výplaty uhradit dnes, odložíte na zítřek. Nebo i na delší časové období, pokud uhradíte minimálně desetinu účtu za poslední měsíc, je možné i další odložení splatnosti (samozřejmě za poplatek, neboť taková věc nemůže být poskytována zdarma, ale administrativa je velmi jednoduchá, podobně jako třeba průměrné internetové bankovnictví). Odložit si touto formou lze až sumu ve výši 100 tisíc korun.

Twisto Splátky

Neuběhne ani celá minuta – a vy už můžete mít všechno naplánováno! Přesně tak fungují Twisto Splátky, s nimiž si rozložíte jakoukoliv platbu vyšší než 1 500 Kč – jednoduše, skrze svůj chytrý mobilní telefon. Jde o maličkost nebo třeba ledničku a notebook? Nevadí, splátkový kalendář se vám přesně přizpůsobí, může se rozložit do tří až dvanácti měsíčních splátek, které se budou automaticky odepisovat z osobního Twisto účtu (tedy podobně jako například inkaso v bance). Samozřejmostí je pak předčasné splacení celého závazku, bez dalších poplatků. Jinými slovy, jde o svobodnou možnost, se kterou můžete nakoupit zboží a doplatit jej až v horizontu jednoho roku, podobně jako další tisíce lidí.

Snap

Placení složenek, faktur nebo jiných výdajů pomocí fotografie, přesně tak se dá v krátkosti popsat služba Snap, která je v rodině Twisto velmi oblíbená. Vyfotíte je v aplikaci nebo přepošlete na email, může jít o nájemné nebo útratu za mobilní paušál, nedoplatek při vyúčtování dodávek elektřiny, spektrum je hodně široké. Vše přehledně a zdarma, bez ohledu na to, o jaký výdaj jde. Zaplatit lze i pojistné, internetové připojení či práci řemeslníků, stačí jen dodat vystavenou fakturu a o vše další se už na Twisto postarají. Přitom může být vyřízeno ještě týž den, žádná několikatýdenní lhůta jako na vybraných úřadech.

Twisto karta

Můžete si ji pořídit jako virtuální nebo nechat zaslat poštou ve fyzické podobě – v každém případě vám ale Twisto karta usnadní život, nejen v ohledu tzv. bezkontaktních plateb. Karta není propojena s vaší bankou, tudíž se není čeho obávat, pokud o ni nedopatřením přijdete, okamžitě po zjištění této skutečnosti lze provést blokaci v mobilní aplikaci (a odblokování, jakmile ji s úlevou najdete v náprsní kapsičce, je stejně jednoduché). Mobilní platby s virtuální kartou v Apple Pay či Google Pay jsou samozřejmost, v dnešní době je všechno propojené a funguje na jedničku – tak, jako třeba tzv. internet věcí.

Kategorizace výdajů

Rozdělte si své platby do jednotlivých kategorií a mějte dokonalý přehled o tom, za co utrácíte a jaké věci nakupujete. Pokud máte rádi pořádek nebo jen na něco šetříte a rádi byste měli finance pod lepší kontrolou, je kategorizace výdajů určitě ta správná volba. Přehledná aplikace umožní řazení až dvaceti různých položek – jako je „stravování“, „oblečení“, „cestování“, „nájemné“ a vlastně cokoliv jiného, podle aktuální potřeby, názvy samozřejmě můžete dle libosti měnit. Nastavíte filtr a hned víte, kolik jste utratili za poslední týden nebo měsíc, až do poslední koruny…

Slevy, cashback a výhody

Systém, který dnes už každý zná, nejen díky pokrokovějším bankám. Cashback umožní získat zpět za každý nákup nějakou malou částku, může to být až 5 % z útraty, ale samozřejmě záleží i na dohodě s konkrétním e-shopem. Může jít o nákup elektra, sportovního oblečení nebo rezervaci hotelu na dovolenou, ve všech případech lze očekávat zajímavý cashback – a když se částky nasčítají, dají dohromady pěknou sumu. Počítejte i se slevami a řadou výhod, protože Twisto aplikace umožní všem nakupovat ještě výhodněji, má totiž k dispozici skutečně pestrou síť obchodních partnerů.

Twisto Pay

Stačí se registrovat a zaplatit můžete až za 45 dní – bez registrace získáte čtrnáctidenní lhůtu a jistě se vyplatí také, ale výhod, které jsou spojené s registrací profilu, je až příliš na to, abyste je mohli jen tak ignorovat, že? Twisto Pay znamená nákup bez poplatků, na e-shopech, které určitě dobře znáte. Platit budete, až si zboží vyzkoušíte a budete mít jistotu, že vám vyhovuje. Třeba u oblečení je to často komplikované, správně odhadnout velikost bývá těžký oříšek i pro zkušené. Stovky různých obchodů v řadě kategorií aneb neplaťte za nic, co jste si ještě nevyzkoušeli (nejen oblečení, samozřejmě).

Split

Podělte se o útratu s dalšími lidmi u stolu. Nepřepočítávejte drobné nebo bankovky nižších hodnot, Twisto Split totiž přerozdělí účet i přátelům, jimž se ukáže v jejich mobilní aplikaci. Účet za posezení v restauraci, na jehož doplacení mají týden. Skládáte se někomu na dárek, sdílíte předplatné nebo půjdete na rodinné nákupy. Může jít o cokoliv, na čem se domluvíte!

4.6/5 - (27 votes)
Sledovat
Upozornit na
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments

Trošku mi Twisto připomíná Revolut, nemáte srovnání jaký je mezi nimi rozdíl, která služba je výhodnější?

Myslím, že s Revolut srovnat nejde, i když taková jakási filozofie je podobná. Používám obě služby, Revolut zejména v zahraničí, Twisto pro nákupy v českých eShopech.