Akcie největšího konkurenta čínského Amazonu

Podívejme se na další akcii s potencionálem růstu. Tentokrát jde o největšího konkurenta čínské Alibaby (Alibaba Group je korporace, která zahrnuje také v evropě známější AliExpress), společnost JD.com Inc. S nadsázkou by se dalo říci, že v průběhu koronakrize neroste jen americký Amazon, ale také ty čínské. Ačkoliv americký Amazon se mezi analytiky těší velké oblibě, za jednu akcii aktuálně zaplatíte bezmála 60 000 Kč. Zato akcie společnosti JD.com je dnes obchodována (v přepočtu) za 1 155 Kč. Titul by tedy mohl zaujmout také drobné investory.

JD.com Inc

JD.com – stránka pro investory.
Společnost je členem Fortune Global 500 (někdy se uvádí jen Global 500), což je žebříček nejlepších 500 společností světa. Patří také mezi 100 největších (nefinančních) společností zapsaných na burze NASDAQ (Nasdaq 100). Nejde jen o lídra v prodejích na internetu (on-line platforma má 301,8 milionů aktivních uživatelů / údaj z prvního čtvrtletí roku 2018). Společnost patří také mezi světové lídry v high-tech, umělé inteligenci, robotice a autonomních dopravních prostředcích. Vlastní dokonce největší infrastrukturu pro drony na světě.

O technologické vyspělosti společnosti svědčí také fakt, že v Šanghaji otevřela plně automatizovaný sklad, který dokáže zpracovat 200 000 objednávek denně s pouhými čtyřmi zaměstnanci!

Příjmy společnosti za čtvrté čtvrtletí roku 2019 činily 24,5 miliard USD, což představuje narůst o 26,6 %. Za celý rok 2019 činily příjmy 82,9 miliard USD, což představuje nárůst o 24,9 %. Výnos z výrobků ročně vzrostly o 22,7 %, zisk ze služeb o 44,1 %.

JD.com Inc., NASDAQ: JD

JD graf, TradingView

Akcie etoro

Alibaba Group, NYSE: BABA

BABA graf, TradingView

5/5 - (1 vote)
Sledovat
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments